Bielszkło - szklarstwo 24h

Szkło

 

SZKŁO BEZPIECZNE to przede wszystkim ochrona użytkownika przed ryzykiem skaleczenia. Bezpieczne szkło hartowane zostało poddane obróbce termicznej, zwiększającej wytrzymałość mechaniczną. Jest pięciokrotnie bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła niehartowanego. Szkło hartowane o grubości 8 mm jest odporne na uderzenie stalowej kuli o wadze 500 g, spadającej z wysokości 2 m. W przypadku stłuczenia rozpada się na małe odłamki o tępych krawędziach. Bezpieczne szkło laminowane to dwie tafle połączone warstwami specjalnej folii. Podczas uderzenia lub stłuczenia odłamki pozostają przyklejone do folii do czasu wymiany szyby na nową. Szkło bezpieczne może też spełniać takie dodatkowe funkcje jak: ochrona mienia, zwiększona izolacja termiczna, izolacja akustyczna, funkcje dekoracyjne itd.

Atuty:

  • Szkło hartowane - ochrona przed ryzykiem obrażeń w przypadku pęknięcia szkła (np. drzwi, blat stołu, osłona kabiny prysznicowej itp.)
  • Szkło laminowane, połączone jedną warstwą folii: ochrona podstawowa przed ryzykiem skaleczeń w razie przypadkowego stłuczenia np. okna.
  • Szkło laminowane połączone więcej niż jedną warstwą folii: ochrona wzmocniona przed ryzykiem wypadnięcia osoby (np. przez balustradę lub barierkę balkonową) lub wpadnięcia przedmiotu do wnętrza (np. przez szybę samochodową lub przeszklenie werandy).

FOLIE BEZPIECZEŃSTWA I ANTYWŁAMANIOWE utrzymują rozbite szkło w ramie, zabezpieczając przed zranieniami jakie niosą za sobą ostre kawałki rozbitego szkła w sytuacji bezpośredniego zderzenia człowieka z szybą, bądź w zależności od grubości folii (antywłamaniowa) utrzymują dość mocno szybę, nie powodując jej rozbicia i tworząc zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi. Dodatkowym atutem folii jest to, że jest bezbarwna dzięki czemu jest niewidoczna i stanowi zaskoczenie dla potencjalnego intruza. W razie pożaru szyby oklejone foliami antywłamaniowymi mimo spękań które powstają na szkle zachowuje swoją formę chroniąc pomieszczenia przed dopływem powietrza podsycającego pożar. Ponadto folie antywłamaniowe zatrzymują promieniowanie UV do 99%.